Tesbih böceği

Tesbih böceği

Tesbih böceğinin vücudu bölmeler halindedir. Tesbih böceğinin kabuk yapısı serttir, sert derinin altında yumuşak bedeni vardır. Tesbih böceğinin çok sayıda ayağı bulunur. Tesbih böceğinin ayakları çok kısadır. Tesbih böceğini bir tehlike hissettiği anda kendini top gibi yuvarlak hale getirir, bu hali ile tıpkı bir tesbih tanesine benzediğinden ismine tespih böceği denir. Tespih böceğiyaşadığı alana bağlı değişik boylarda ve renkte olabilir. Tesbih böceği kül rengi, gri, kahverengi ve mat renklerde görülür.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşereler ile mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Haşere tablosu nu sizin için hazırladık. Hangi ayda hangi haşerenin üreme evresine girdiğini aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz. Halk arasında en çok yaz aylarında haşere üreme mevsimi gibi görülse de, aslında haşereler her ay üreme yapabilirler.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Tesbih böceğinin başının ön kısmında 1 çift anten vardır. Tesbih böceği yaşamak için kendisine nemli, rutubetli yerler seçer. Tespih böceği evlere geldiğinde banyo, mutfak gibi nemli yerlerde yerleşir. Evdeki saksı diplerinde görülebilir. Tespih böceği otçu beslenen bir böcek türüdür. Tesbih böceğini evde açıkta bırakılan gıdalar üzerinde gezer. Açıktaki gıdaların üzerine bıraktıkları salya ve dışkılar insanları hastalanmasına neden olur. Tesbih böceği pek çok böcek gibi gece aktif, gündüz pasif yaşayan bir böcektir. Genellikle pis yerlerde gezmeyi seven tespih böceğievlere hastalık ve mikrop taşır. Tesbih böceğinin bazı türlerinin insanı ısırdığı ve hastalık bulaştırdığı söylenir, bu henüz tam kanıtlanmış değildir. Tesbih böceğini ile mücadele de ilaçlama firmasından yardım isteyiniz. AYZER İLAÇLAMA, ilaçlama ile ilgili her konuda yanınızda olmaya devam ediyor. İlaçlama konusunda izin belgesine sahip olmayan insanlar ilaçlama yapamaz, kanunen suçtur.

Böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçerek, Tesbih Böceği ve ilaçlaması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Tespih böceğinin vücudu altında sıralı birçok ayağı var ve başının ön kısmında bir çift anteni bulunur. Tespih böceğinin boyu yaşadığı yere ve gıda ortamına bağlı olarak değişir. Besinin bol olduğu yerlerde daha büyük yapıda olabilirler.
Tespih böceği haşeresi birkaç mm olanı varken 3 – 7 cm kadar olanı da vardır. Tespih böceğinin rengi gri, boz, koyu renklerde ve mattır.

Ayzer ilaçlama; Profesyonel ekiplerimizden dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti

0532 715 2029

0 312 212 07 24

Yada iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER
Hemen Ara