Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Dana burnu
Dana burnu

Canlısı 3,5-4cm boyunda, eklem bacaklı yapılı bir böcektir. Dana burnu böceğinin bedeninin üst kısmı açık ve koyu kahve rengindedir. Dana burnunun derisi sık kısa, kadife sarımsı tüylerle örtülüdür. Dana burnunun kafasının iki yanında bulunan antenleri kısadır. Dana burnunun gözleri petek gözdür. Dana burnunun ön bacakları ve ön kanatları kısa ve yassı biçimlidir. Dana burnu arka kanatları kapalı durumda dana burnunun kuyruğu gibi görünür. Danaburnunda ses alma organı çok gelişmemiştir. Dana burnu ses çıkarabilir. Dana burnu toprak altında 10-20cm derinlikte yuva yaparak yaşar.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşereler ile mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Ayzer İlaçlama
Cep tel : 0 541 585 61 60
Sabit tel: 0312 212 07 24

Gündüz toprak altında olan danaburnu gece olunca toprak üzerine çıkar beslenme sağlar. Danaburnu kumlu, killi topraklar gibi yumuşak topraklarda yaşar. çiftleştikten sonra mayıs ve haziran ayında yumurtalarını toprak içerisine odacıklarda saklar. Dişi danaburnu her yumurta bırakmada 200-300 yumurta bırakabilir.10-20 gün sonra danaburnu yumurtaları açılır yavru danaburunları çıkar. Çıkan yavru dana burnu yazın gelişir kış gelince 2.ve 3. dönemlerini geçirir. 4. döneminden sonra yavru dana burnu ergin temmuz ve ağustos ayında ergin bir dana burnu olur. Erginleşen danaburnu gelen ilkbaharda yumurtlamaya başlar. Dana burnu süs bitkisi ve sebzelere zarar verir. Yeni filizlenen genç bitkilere zararı dokunur.

DİĞER HABERLER
Yandex.Metrica