Sürüngen İlaçlama ve Bahçe ve Açık Alan İlaçlaması

Sürüngen İlaçlama ve Bahçe ve Açık Alan İlaçlaması

Sürüngen Nedir ve Sürüngen İlaçlama Nasıl Yapılmaktadır. Bahçe ve Açık Alan İlaçlaması

Sürüngen Nedir
Sürüngenler pullu derilere sahip olan omurgalılardır. Sürüngen grubunun içinde yılanlar, kertenkeleler, solucanlar, kaplumbağa ve bu tarz böcek ve hayvanlar yer almaktadır. Kuşlar ve memelilerden farklı olarak sürüngenlerin sabit bir ısısı bulunmamaktadır. Tüyleri olmadığı için serin havalarda ısınmaları zor olmaktadır. Bu yüzden soğuk havalarda yuvalarında saklanmaktadırlar. Havanın sıcaklığına göre güneşe ve gölgeye doğru hareket etmektedirler. Yavaş metabolizmaları ve hava ısısına göre bölge değiştirmelerinden dolayı soğuk kanlı canlılardır.
Yaklaşık 6.000 tür sürüngen bulunmaktadır. Sürüngenler türlerine göre görünüşleri de farklılık göstermektedir. Kertenkelelerin vücudu baş, boyun, vücut ve kuyruktan oluşmaktadır. Vücudunun yan kısımlarında zayıf bacakları yer almaktadır. Yılanın vücudunda ise hiçbir uzuv bulunmamaktadır. Başı ve vücudu bitişik şekildedir ve vücutlarının sonunda kuyrukları bulunmaktadır.
Bütün sürüngen türleri dış görünüşleri ile insanları oldukça ürkütmektedir. Özellikle yılanlar insanların korkulu rüyalarındandır.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Sürüngenlerin Özellikleri
Sürüngenlerin özellikler türlerine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda bu grubun genel özellikleri sıralanmıştır;
• Sürüngenlerin vücutları pullarla kaplıdır. Pulları genellikle sert ve kuru olmaktadır.
• Soğuk kanlı canlılardır.
• Sürüngenler yumurtlama yoluyla çoğalmaktadırlar.
• Bazı sürüngenlerde hiçbir uzuv bulunmamaktadır. Ama genel olarak 4 bacağa sahiptirler.
• Sürüngenler adlarından da anlaşıldığı gibi sürünerek hareket etmektedir.
• Sürüngenler türlerine göre zehirli olabilmektedir. En çok korkulan sürüngenlerden olan yılanların bazı türleri ölümcül zehirlere sahiptir. Ayrıca bazı kertenkele türleri de zehirli olabilmektedir.
• Soğuk kanlı olan bu hayvanlar, dışardaki sıcaklığa göre vücut ısılarını ayarlayabilmektedir.
• Sürüngenlerin çoğu türü etoburdur fakat sayıları az olsa da otlarla beslenen türleri de bulunmaktadır.

Sürüngenler Nerede Yaşamaktadır
Sürüngenlerin yaşama alanları türlerine göre farklılık göstermektedir.
Sürüngen grubundan olan yılanlar ormanlarda, çöllerde ve bahçelerde yaşayabilmektedir. Bu türün de yaşama özellikleri kendi içlerinde değişiklik göstermektedir. Kurak iklimi seven yılanlar çöllerde yaşamayı tercih etmektedir. Çöllerde kumların altına yuva yaparak sıcaktan korunmaktadır. Terk edilmiş binalar, terk edilmiş taş ocakların kış uykularına yatmak için ideal yerlerdendir.
Kertenkeleler ise yine dış mekanlarda ormanlarda, bahçelerde, yaprak ve odun yığınlarının altında yaşamaktadır. Evlerin, fabrikaların, binaların çevresinde bulunan kendilerini en uygun ve saklanabilecekleri alanlarda yuvalarını yapmaktadır. Evlere nadiren girmektedirler. Dış mekanlarda yiyecek bulamadıkları zaman evlere beslenmek amacıyla girebilmektedirler. Örümcek ve böceklerle beslendikleri için bu haşerelerin olduğu bölgelerde daha çok görülebilmektedir.
Akrepler ise yuvalarını toprağın altına yapmaktadır ve su kaynaklarının yakınlarında yaşamaktadır. Gündüz yuvasında duran akrep gece avlanmayı tercih etmektedir. Evlerin duvar diplerinin altına, odunların ve samanların altına, taşların ve kayaların altına saklanabilmektedir.

Sürüngenlerin Zararları
Sürüngenler doğadaki zararlı hayvanları, ölmüş böcekleri yiyerek hayatlarına devam etmektedir. Doğada ki geri dönüşüme katkıları büyüktür. Ancak sürüngen türleri dünyada herkesin korktuğu türlerdendir. Özellikle yılanlar herkesi tedirgin etmektedir. Doğa ve ekosistem için önemli rol oynayan bu hayvanları hiç kimse yakınında istememektedir.
Yılanların aslında insanlara yada bahçelere zarar vermemektedir. Etçil oldukları için bahçelerdeki yada seralardaki sebzelere, fidelere ve meyvelere zarar vermemektedir. Açık alanlardaki kemirgen türlerini yiyerek beslenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca yılanların çok az bir türü zehirlidir. Tehdit altında olmadıkları zaman insanlara saldırmamaktadır. Yılanlarla ilgili en büyük şikayet konusu görüntülerinin insanları korkutmasıdır. Bir çok insan yılandan korktuğu için bahçelerinde yada seralarında yılanları istememektedir. Yılanlar saldırı altında olduklarını hissettikleri zaman insanları ısırabilirler. Herhangi bir yılan ısırılmasında hemen doktora gidilmelidir.
Kertenkeleler de yılanlar gibi dış ortamda yaşamayı tercih eden hayvanlardandır. Evlere girmeyi pek tercih etmemektedirler. Bahçelerde, tarlalarda bulunun böcekleri, larvaları yiyerek beslenmelerine sağlamaktadır. Çok az bir kertenkele türü zehirlidir.
Akreplerin diğer sürüngenlere oranla eve girme ihtimalleri daha yüksek olmaktadır. Evdeki nemli bölgelere özellikle banyo zeminlerinde yaşamlarını devam ettirebilirler. Bazı akrep türleri ölümcül derecede zehirli olabilmektedir. Yılan veya kertenkele de olduğu gibi herhangi bir tehdit hissetmezlerse insanlara saldırmamaktadır. Akrepler evlere, evlerde bulunan böcek ve örümcekleri yemek için girebilmektedir.

Sürüngen Isırığı
Sürüngen ısırıkları özellikle yılan ısırıkları insanlar için tehdit oluşturabilmektedir. Yılan ısırığının ciddiyeti ve zehri yılan türünden türüne değişiklik göstermektedir. Yılan ısırığını olduğu bölgede genellikle iki diş izi bulunmaktadır. Yılanlar insanları ısırdığı zaman ısırılan bölgede hemen şişme, kızarıklık ve kabarma meydana gelebilmektedir. Isırığın semptomları arasında baş dönmesi ve mide bulantısı da bulunmaktadır. Böyle bir yılan ısırılması durumunda ısırılan uzuv sabitlenmeli ve ısırık ile kalp arasındaki kan akışı sabit tutulmalıdır. Eğer herhangi bir yılan tarafından ısırılırsanız sizi ısıran yılanın rengini, kafa yapısını boyutunu bilmeniz tedavi için önemli olmaktadır. Zehirli yada zehirsiz herhangi bir yılan ısırığıyla karşılaşıldığı zaman hemen doktora gidilmelidir.
Kertenkele ısırığı ise genellikle zararsızdır. Zehirli olduğu bilinen sadece 2 kertenkele türü bulunmaktadır. Yine de kertenkeleler bahçelerde istenmeyen hayvanlardan olmaktadır. Evcil hayvanları ve bebekleri olan insanlar için bu hayvanlar tehlike oluşturmaktadır.
Akrep ısırığı ise ciddi bir durumdur. Isırıkları genellikle ölümcül etkiye sebep olmasa da akrep türleri arasında zehirli olanlarda bulunmaktadır. Akrep ısırığının yaygın yan etkilerinin arasında ısırılan bölgede uyuşukluk, ağrı ve şişlik gözlemlenmektedir. Ciddi zehirlenme durumlarında ise kusma ve nefes almada zorluk görülmektedir. Özellikle çocuklar ve yaşlılar akrep sokmalarında ciddi tepkiler gösterebilmektedir. Akrep ısırığı ile karşı karşıya kalındığı zaman hemen doktora gidilmelidir.

Sürüngenler Evlere Nasıl Girmektedir
Sürüngenler her ne kadar dış mekanlarda yaşasalar bile bazı zamanlarda evlere de girebilmektedir. Sürüngenler kapıların ve pencerelerin altlarındaki yada yanlarındaki boşluklardan eve girebilmektedir. Ayrıca bazı sürüngenler iyi birer tırmanıcıdır. Sürünenlerde diğer böcekler gibi evlere buldukları boşluklardan girebilmektedir. Evlere giriş yapabildikleri yerler;
• Pencere veya kapı çerçevelerindeki boşluklar, delikler
• Garaj yada ev kapılarının altlarındaki boşluklar
• Evin dış yapısında bulunan çatlaklar, delikler
• Tesisatlar da bulunan boşluklar
• Çatıda ve kiremit aralarında bulunan boşluklar
• Kablo ve doğalgaz borusu arasında kalan boşluklar
• Evlerdeki ahşap tabanlıklar ve ev zemini arasında kalan boşluklar
Sürüngenlerin Evlerden Uzak Tutulması İçin Yapılması Gerekenler
Sürüngenler dışarda yaşamayı ve avlanmayı sevmektedirler. Yine de bahçeli evlerden, yazlıkların bahçelerinden evin içine girebilmektedir. Bu hayvanları mülkünüzden uzak tutmak için alabileceğiniz birkaç önlem bulunmaktadır. Bunlar;
• Bahçe çimlerinizi kısa tutmalısınız. Böylece sürüngenler özellikle yılanlar çimlerin arasına saklanamayacaktır. Eğer bahçenize herhangi bir sürüngen girerse kısa çimler sayesinde bu sürüngenleri hemen far edebilirsiniz.
• Bahçenizdeki çalıları ve yaprak yığınlarını temizlemelisiniz. Sürüngenler yaprakların altlarında saklanabilmektedir.
• Bahçenizdeki dekoratif taşları, odunları ve kütük yığınlarını kaldırmalısınız. Sürüngenler bu alanlara yuva yapabilmektedir.
• Verandalar ve duvarlar arasındaki boşlukları doldurmalısınız. Küçük kertenkeleler bu boşluklara yuva yapabilmektedir.
• Sürüngenler ağaç dallarından tırmanarak evin içine girebilmektedir. Bahçenizdeki ağaç dallarının eviniz ile temas etmediğinden emin olmalısınız.
• Garajda bulunan eşyalarınızı palet yardımıyla yerden yüksek bir yere koymalısınız. Bu sayede garajınıza her hangi bir sürüngen girse bile saklanacak bir alan bulamayacağı için alanı terk edecektir.
• Verandaları her zaman temiz tutmalısınız. Bu yerler sürüngenler için saklanma yeri olmaktadır.
• Sürüngen türleri beslenmeleri için uygun ortamları tercih etmektedir. Bahçenizde yada seranızda herhangi bir sürüngen türü varsa o mekanda beslenebilecekleri böcekler yada kemirgenler de var olacaktır. Bahçenizi ve evinizi ilaçlatarak haşereleri ve böcekleri ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece sürüngenlerde beslenmelerini sağlayamayacakları için bahçeleriniz terk edecektir.
Evinizde, bahçenizde, işyerinizde veya seranızda her hangi bir sürüngen türünden şüpheleniyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz. Sürüngenler tehlikeli hayvanlardan oldukları için kendi başınıza sürüngen ilaçlama yapmanız tehlikeli olabilir.

Sürüngen İstilası Belirtileri
Bahçenizde yada seranızda sürüngen türlerinin olup olmadığını arkalarında bıraktıkları izlerden anlayabilirsiniz. Yılanlar haziran ve eylül aylarında dış mekanlarda daha aktif olmaktadır. Bazı yılanlar kış uykusundan sonra derilerini değiştirmektedir. Dışarda gördüğünüz deriler bahçenizde yılanların olduğuna işarettir. Yılanlar toprağın altında yaşamaktadır. Eğer bahçenizde yılan varsa oyulmuş toprak parçası yada yuvaya giriş yerlerini görebilirsiniz.
Akrepler ve kertenkeleler ise arkalarında hiç iz bırakmamaktadırlar.
Sürüngenler Evlerde Nereye Saklanmaktadır
Yılan yada kertenkeleler evlerde yaşamayı tercih etmemektedir. Eve ya yanlışlıkla yada avlarını kovalarken girmektedir. İşleri bittikten sonra hemen evden uzaklaşmaya çalışırlar.
Akrepler ise yılan ve kertenkelelerin aksine eve girdiği zaman bu ortamda yaşamlarını devam ettirebilmektedir. Akrepler genellikle bodrum katlarında, kilerlerde, banyolardaki deliklere saklanmaktadırlar. Su kaynağına yakın yaşamayı sevdikleri için özellikle banyolarda görülmektedir.

Sürüngenler İle Nasıl Savaşılır
Evinizde yada bahçenizde her hangi bir sürüngenin olduğundan şüpheleniyorsanız profesyonel destek almanız sizin için daha iyi olacaktır. Sürüngenler tehlike altında insanlara zarar verebilmektedir. Eğitimli uzman kişiler bu zararlı türlerle daha iyi baş edebilmektedir.
Sürüngenler bahçelere, seralara ya da tarlalara diğer canlı türlerini yemek için girmektedir. Bu türlerle savaşmanın en kolay yolu dış ortamlardaki böcekleri yada kemirgenleri ortadan kaldırmaktır. Sürüngenlerden kurtulmak için çevrenizi onların rahat edemeyeceği yada beslenemeyeceği konuma getirmelisiniz. Bahçenizdeki yada seranızdaki bitki yığınlarını ortadan kaldırarak sürüngenlerin potansiyel yuva yerlerini de bozabilirsiniz.
Eğer bahçenizde bir yılan gördüyseniz yılanı nemli bir çuvala alıp uzak bir yere çuvalı bırakabilirsiniz. Yılanı yakalamak için ucu kıvrık bir sopa parçası kullanabilirsiniz. Ama gördüğünüz yılan tek başına olmayabilir. Küçük yılan yavruları yuvalarda saklanıyor olabilir. Sadece görülen yılanların ortadan kaldırılması her zaman için sorununuzu çözmeyecektir. Eğer bahçenizde yılanlar yaşıyorsa yüksek ihtimalle dış ortamlarında kemirgenlerde yaşıyordur. Yılanlarla savaşınızın başarılı ve % 100 çözüme ulaşmasını istiyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz. Yılanların bahçenizden komple gitmesi için yılanların beslendiği zararlı türleri de ortadan kaldırmaktayız.

Sürüngen Sorunu İle Karşı Karşıya Kaldığınız Zaman Neden Bizim Firmamızı Tercih Etmelisiniz? Bahçe ve Açık Alan Sürüngen İlaçlama Hizmetlerimiz
Firmamız hem ev içinde hem de dış mekanlarda sürüngen ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Sürüngenlerin bulundukları ortamları terk etmeleri ve bir daha gelmemeleri için sizlere kalıcı çözümler sunmaktayız. Yılanların, kertenkelelerin, akreplerin ve diğer sürüngenlerin evinizden, işyerinizden, bahçenizden ve seranızdan uzaklaştırılmasını sağlamak için bizi her zaman arayabilirsiniz. Sürüngenler beslenmek amacıyla mülkünüze girdiği için ev içinde yada ev dışındaki zararlıları, böcekleri ve haşereleri ortadan kaldırarak sürüngenlerin ortamı terk etmesini sağlarız. Sürüngenlerden arındırılmış bir ortam sağlamak için uygun böcek ilaçlarını kullanmaktayız. Bulunduğunuz ortama gelip uygun muayeneyi yaparak bu sürüngenlerle etkili bir şekilde savaşmaktayız.
Sürüngenlerden bulunduğunuz ortamı kurtarmak için bütün haşere kontrollerini de yapmaktayız. Özellikle fabrikalara giren akrepler ve diğer sürüngenler için işyeri sürüngen ilaçlaması da yapmaktayız. Yazlık evleri ve bahçelerini tercih eden sürüngenler boş mekanlara yuvalarını rahatça yapmaktadır. Bakımsız kalan bahçeler sürüngenler için yuva olmaktadır. Eğer yazlıklarınızda sürüngen istilası ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yılanları dış mekanlardaki yuvalarından çıkartacak deneyimli uzmanlarla çalışmaktayız. Yetenekli ve deneyimli uzmanlarımız yılanları yuvalarından çıkartarak yakalayabilir, yaşam alanlarını dağıtabilir ve yuvaların giriş noktalarını kolaylıkla belirleyebilir.
Evinizin de, işyerinizde, bahçenizde yaşadığınız sürüngen sorunlarına karşı bizi aradığınız zaman uzmanlarımız size uygun olan zamanda istediğiniz yere gelip muayene işlemlerini yapacaktır. Çevre dostu çözümleriniz ile bahçe yada seranızdaki meyve ve sebzelere zarar vermeden bu sürüngenleri ortamdan uzaklaştırmaktayız. Uygun ilaçlama yöntemi yapıldıktan sonra dış mekanlarda bulunun yaprak yığınları, taş yığınları temizlenerek bulunduğunuz ortam sürüngenler için uygunsuz hale getirilecektir. Bahçelerdeki, verandalardaki ve seralardaki sürüngenler özellikle çocuklu aileleri daha çok tedirgin etmektedir. Bizimle çalıştığınız zaman sürüngen sorunu ortandan kalkacak ve siz de bahçenizin tadını çocuğunuzla rahatça çıkarabileceksiniz.
Evlerde ve açık alanlarda akreplerle ilgili sorun yaşıyorsanız deneyimli uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Sürüngen ilaçlama uzmanlarımız mülkünüzü inceleyerek akrep probleminin kaynağını bulmakta ve bu problemi en aza indirmek için size bilgiler vermektedir.

Sürüngen ilaçlama sırasında aşağıdaki yolları izlemekteyiz;
• Denetim: İlk önce sürüngenlerin bulunduğunuz ortamı neden istila ettiğini bulmaktayız. Evinizde akrep yada başka sürüngen varsa evinizde yuva yaptıkları yerleri tespit ederiz. Evinizde, işyerinizde, bahçenizde yada seranızda her hangi bir sürüngen varsa bunun sebebi başka zararlıların varlığı olmaktadır. Mülkünüzde bulunan diğer zararlıları da tespit ederiz. Sürüngenler büyük fabrikalarda kolayca yuva yapabilmektedir ve yaptıkları yuvalar zor bulunmaktadır. Deneyimli uzmanlarımız her mekanda sürüngenlerin yuvasını kolayca bulabilmektedir.
• Uygulama: Sürüngen ve diğer zararlıların muayene işlemi bittikten sonra sizinle beraber uygun sürüngen ilaçlama yöntemine karar veririz. Evlerde bulunan akrepler, örümcek ve diğer böceklerle beslendikleri için bu zararlı türlerini de etkileyecek uygun sürüngen ilaçlama yaparız. Bahçe, seranızda yada dış mekanlardaki sürüngenler için de aynı işlemleri yapmaktayız. Dış mekanlarınızı haşere ve böceklerden temizleyerek sürüngenlerin beslenme zincirini bozmaktayız. Böylece sürüngenlerde kısa süre sonra ortamı terk etmektedir.
• Sanitasyon: Akreplerin ve sürüngenlerin yaşam alanlarını bozmak için dış mekanlarda gerekli düzenlemeleri yaparız ve bu konuda size bilgiler veririz. Bahçenizde, seranızda yada diğer dış mekanlarınızda gerekli peyzaj düzenlemelerini yaparak sürüngenlerin potansiyel yuvalarını ortadan kaldırırız.
Açık alanlarda, bahçelerde ve seralarda ilaçlama yapmak her zaman zor olmaktadır. İlaçlamada kullanılan maddelerde doğaya zarar vermemesi için doğru seçilmelidir. Ayrıca ilaçlama yapılacağı zaman hava durumuna da dikkat edilmelidir. Rüzgarlı veya yağmurlu havalarda ilaçlama yapmak ilaçların etkisini azaltmaktadır. Bahçenizde ki haşerelerle, böceklerle yada sürüngenlerle tek başınıza mücadele etmek isteyebilirsiniz. Böcek ilaçlarını solumak her zaman sağlık için tehlike oluşturmaktadır. İlaçlama yapılacağı zaman ağız ve eller kapatılmalı ve maske kullanılmalıdır. Bahçenizde her hangi bir sürüngenle karşılaştığınız zaman bunun sebebi olan zararlı böcekleri doğru tespit edemeyebilirsiniz. Haşerenin ve böceklerin türüne göre ilaçlar da değişiklik göstermektedir. Bahçenizde yada açık alanlarınızda ilaçlama yaparken profesyonel yardım almak her zaman daha iyi olmaktadır. Deneyimli ekibimiz ile bahçenizi ve açık alanlarınızı kısa sürede ilaçlamaktayız. İlaçlama yaptığımız açık alanlar;
• Bahçeler ve seralar
• Restoran, kafe, hastane ve işyerlerinin açık mekanları
• Piknik alanları
• Çiçekçiler ve peyzajcılar
• Müstakil ve yazlık evlerin bahçeleri

Ayzer ilaçlama; Profesyonel ekiplerimizden dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti

0532 715 2029

0 312 212 07 24

Yada iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER
Hemen Ara Otel Tekstili antalya escort sakarya escort mersin escort gaziantep escort diyarbakir escort manisa escort bursa escort kayseri escort tekirdağ escort ankara escort adana escort ad?yaman escort afyon escort> ağrı escort ayd?n escort balıkesir escort çanakkale escort çorum escort denizli escort elaz?? escort erzurum escort eskişehir escort hatay escort istanbul escort izmir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort mardin escort muğla escort ordu escort samsun escort sivas escort tokat escort trabzon escort urfa escort van escort zonguldak escort batman escort şırnak escort osmaniye escort giresun escort ?sparta escort aksaray escort yozgat escort edirne escort düzce escort kastamonu escort uşak escort niğde escort rize escort amasya escort bolu escort alanya escort buca escort bornova escort izmit escort gebze escort fethiye escort bodrum escort manavgat escort alsancak escort kızılay escort eryaman escort sincan escort çorlu escort adana escort