Kemirgen İlaçlama

Kemirgen İlaçlama

Kemirgen Nedir ve Evlerde ve Bahçelerde Bulunan Kemirgenlerle Nasıl Savaşılır?

Kemirgen Nedir

Kemirgenler fare ve fare türlerini, sincapları, tavşanları ve diğer kemirici hayvanları içermektedir. Evlerde ve bahçelerde bulunan bu hayvanlar yiyecekleri kirletmekte, evdeki ya da bahçedeki eşyalara kemirerek zarar vermekte ve hastalık yaymaktadırlar. Görünüşleri ile de insanları oldukça rahatsız etmektedir. En küçük boşluklardan geçebilmeleri sayesinde evleri ve binaları kolayca istila edebilmektedir. Kemirgen ilaçlama her eve gerekli olabilir.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

2.000 den fazla kemirgen türü bulunmaktadır. Kemirgenler genelde dış ortamda yaşamalarına rağmen özellikle sonbahar ve kış aylarında sıcak bir yer aramaktadırlar. Özellikle bu mevsimlerde evlere girmektedirler. Kemirgenler özellikle evde yuva yapan fareler gece beslenmeye çıkmaktadır.

Kemirgenler dış mekanlarda bahçelere, tarlalara, ormanlara toprağın altlarına yuva yapmaktadır. Karanlık ve sürüngenlerden uzak korunaklı yerleri tercih ederler.

Bu fırsatçı kemirgenler hemen hemen her şeyi yiyebilmektedir. Özellikle tarımsal ürünleri depo yapan insanların korkulu rüyalarıdır. Tohumları, fındık ve cevizleri, buğday ve her türlü bakliyat ürününü yemektedirler.

Kemirgenlerin en ayırt edici özelliği, üst ve alt çenelerinde sürekli büyüyen dişlerinin olmasıdır. Bu dişler kemirgenlerin ömrü boyunca uzamaktadır. Dişlerin uzamalarını engellemek için kemirgenler sürekli bir şey kemirmek zorundadır.

Kemirgenler, grup halinde yaşamayı tercih etmektedir. Ayrıca, uygun koşullar altında hızlı bir şekilde üreme kabiliyetine de sahiptirler. Evleri yada işyerlerini istila eden bu hayvanlar bu ortamlarda hızlıca üremektedir.

Evlerde yada Bahçelerde Fare İstilası Belirtileri

Fareler her ne kadar gece ortalıkta gezseler ve gündüz görünmeseler bile gezdikleri yada beslendikleri yerlerde izlerini bırakmaktadırlar. Evlerdeki farelerin belirtileri;

Fare dışkısı: Evdeki farelerin arkalarında bıraktıkları en belirgin izlerdir. Fareler bulundukları ortamda çok fazla dışkı bırakmaktadır. Genellikle yuvaları ve beslenmeleri arasında yol aldıkları duvar kenarlarında, dolapların içlerinde ve lavaboların altlarında arkalarında bıraktıkları izleri bulabilirsiniz. Pirinç tanesi büyüklüğünde ve kahverengiden siyaha dönen bir renkte olmaktadır.
Fare kirleri: Zeminlere veya sürtünerek geçtikleri duvarlara dikkatlice bakarsanız izlerini görebilirsiniz. Fareler genellikle duvar kenarlarından geçmeye eğilimlidirler ve genel olarak ilk belirledikleri yolları kullanmaktadırlar. Aynı yerden geçtikleri için duvar boyunca ve süpürgeliklere değerek geçtikleri için tüylerini ve siyah izlerini bırakmaktadırlar. Aynı rota boyunca küçük idrar lekeleri de görülebilir.
Farklı kokular: Son zamanlarda evinizde farklı bir koku hissettiniz mi? Fareler kapalı alanlarda ağır kokular bırakmaktadır. Dolapların veya lavabonun altında keskin bir amonyak (idrar) kokuları oluşabilir. Fareler kendi bölgelerini işaretlemek için belirli yerlere idrarlarını yapmaktadır ve bu da ev içinde ağır bir kokuya sebep olmaktadır.
Fare hasarı: Fareler mobilyalara, kablolara, dolaptaki yiyeceklere kemirmek yoluyla zarar vermektedir. Fareler sürekli büyüyen dişlere sahiptir ve dişlerinin büyümesini kontrol altında tutmak için ahşap, plastik, kablo yada diğer sert maddeleri kemirmek zorundadır. Etrafta bu tarz kemirilmiş nesneler görüyorsanız bu farelerden dolayı oluşmuş olabilir. Mutfak yada kilerlerde depolanmış yiyecekleri, tahılları, pirinç ve diğer bakliyatları raflarda yada kilerin zemininde görüyorsanız bu hasarın sebebi fareler olabilir.
Bahçede bulunan kemirgenler ise ev farelerinden daha büyük olmaktadır. Bunların belirtileri arasında;

Bahçeye yada tarlaya delikler açarak toprak altlarına yuva yaparlar. Özellikle beslenme yerlerinin yakınlarına yuvalarını yapmaktadırlar. Bahçenizde bu tarz yuva girişi varsa fare istilasıyla karşı karşıya olabilirsiniz.
Fare dışkısı ve kokusu: Bahçedeki farelerin arkalarında bıraktıkları izler, bahçedeki yada tarladaki bitkiler yüzünden zor görülebilmektedir. Fakat fareler yuvalarına giderken duvar kenarlarından geçmeyi tercih ettikleri için bu alanlarda dışkıları görülebilir. Dışkılarından dolayı arkalarında amonyak tarzı kokular bırakmaktadır.
Hasar: Fareler kemirgen hayvanlar oldukları için dış ortamdaki ağaçları, keresteleri, plastikleri ve sert nesneleri kemirmektedir. Dışarda bırakılan karton ve kutuları da kemirmektedir. Kemirilmiş bir nesne görüyorsanız bunun sebebi büyük ihtimalle fareler olacaktır.

Kemirgenler Evlere ve Bahçelere Neden Girmektedir

Fareler evlere en ufak deliklerden bile girebilmektedir. Hava şartlarından kaçmak, yılan ve diğer yırtıcı hayvanlardan kurtulmak ve yiyecek aramak için evlere girmektedir. Tavanlar ve bodrum katları bu hayvanların saklanması için en ideal yerlerdendir. Eve giren fareler evin etrafındaki boşluklardan, bodrum katındaki zeminle ev arasındaki boşluklardan, eski ve yeni tesisat borularındaki boşluklardan, havalandırma boşluklarından, kanalizasyonlarda ve kapıların altlarındaki boşluklardan eve girmektedir.

Kemirgenler evlerde ve bahçelerde Nereye Saklanmaktadır

Evlere giren fareler bodrum katlarında, tavan aralarında, dolapların altlarında saklanmaktadır. Ayrıca besinlere yakın olması açısından kilerlere de yuva yapabilmektedir. Duvar boşlukları da kemirgenlerin yaşayabileceği ideal yerlerden olmaktadır. Mutfaklarda mutfak dolaplarını üstlerine, kullanılmayan kolilerin içlerine de saklanmaktadırlar.

Dış mekanlarda ise fareler aşağıdaki yerlere saklanmaktadır;

Ağaç boşluklarına,
Tahta ve kerestelerin altlarına,
Kayaların ve taş yığınlarını altlarına,
Ekili toprağın altına,
Bahçe duvarlarının altına.
Kemirgen Isırığı

Kemirgenler büyük ön dişlere sahiptir. Her hayvan gibi bu türde insanlardan uzakta durmayı tercih etmektedir. Tehlike ve saldırı altında oldukları zaman insanları ısırabilmektedir. Bazı fareler gece insanlar uyuduğu zaman insanların uzuvlarını kemirmektedir ama bu çok nadir karşılaşılan bir durumdur. Kemirgenlerin tükürükleri çeşitli mikropları taşımaktadır. Kemirgenler tarafından ısırılan insanlar tedbir olması açısından tetanoz aşısı yaptırmalıdır.

Kemirgen ısırıkları derin olabilir ve ısırılan bölgede farelerin tırnaklarından kaynaklanan çiziklerde olabilir. Isırma sırasında genellikle kanama görülmektedir. Isırılan bölgede enfeksiyon oluşumu nadiren görülmekle beraber ısırılan bölge sabunlu suyla hemen dezenfekte edilmelidir. Kemirgen tarafından ısırılan kişiler hemen doktora başvurmalıdır.

Isırılan bölge de ağrı, kızarıklık ve şişlik görülmektedir. Bazı hassas durumlarda ısırılma olayından sonra kişilerde kas ağrısı, kusma, baş ağrısı ve ateş görülmektedir.

Farelerin Zararları

Evde olan kemirgenler mutfaktaki yiyeceklerden beslenmektedirler. Beslendikleri zaman tükürüklerini de yiyeceklerin içine bırakmaktadır. Aslında fareler beslendikleri yiyeceklerin neredeyse 10 katını kirletmektedir. Bu durumlarda insanlarda gıda zehirlenmelerine ve çeşitli hastalıklar görülebilmektedir. Ayrıca yiyecek aradıkları yerlere idrarlarını da yapmaktadırlar. Besinlerin yakınlarına yaptıkları idrarları besinleri kirletmekte ve insanlara zarar vermektedir.

Fare veya sıçanların istilası ayrıca alerjik durumların oluşmasına sebep olmaktadır. İdrarlarında ki amonyak kokusu, astımlı kişilerde nefes alma zorluğuna sebep olmaktadır.
Fareler tipik olarak, gece boyunca yemek aradıkları ve beslendikleri için gezdikleri yerlere, beslendikleri yerlere idrarlarını bırakmaktadır. Fare istilası yaşanılan bir evin büyük ihtimalle her bölgesinde fare idrarı bulunacaktır. Böyle bir istiladan şüpheleniyorsanız profesyonel bir destek almalı ve evinizi düzenli olarak temizlemelisiniz.

Kemirgenler vücutlarında veba türü virüsleri de taşıyabilmektedir. Fareler tarafından ısırılması durumunda bu virüsler de insanlara geçebilmektedir. Ayrıca fareler pireleri de üzerinde taşıyabilmektedir. Farelerin üzerindeki pireler evcil hayvanları olan insanlar için tehlikeli bir durum oluşmaktadır. Bu pireler evcil hayvanların üzerine geçerek onlara zarar vermektedir.

Fareler sürekli büyüyen dişlerini kontrol altında tutmak için her zaman bir şeyler kemirmek zorundadır. Kabloları özellikle elektrik kablolarını kemiren fareler yangınlara sebep olmaktadır.

Bahçelerdeki ve tarlalardaki fareler ekili tarım ürünlerine zarar vermektedir. Ayrıca bahçe ve tarlanın etrafındaki çitleri de kemirerek maddi zararlara yol açmaktadır. Ayrıca bazı kemirgenler tavukların, kuşların ve diğer hayvanların yemlerine yiyebilir ve bu yemlere de mikrop bulaştırabilir. Bu tarz yemler zemin üzerine bırakılmamalı ve yerden yüksek bir yere asılmalıdır.

Fareler besin depolarına girerek stoklanmış ürünlere zarar vermektedir. Tüccarların depoladığı, un, fındık, bakliyatları yiyerek maddi zararlara sebep olmaktadır.

Büyük fareler evlerin, binaların altlarını kazarak bina temellerini çürütebilir, tesisatta sorunlara ve kaçaklara yol açabilir.

Herhangi bir kemirgen istilası ile karşı karşıya kalındığı zaman kemirgenlere karşı bir atak yapılmamalıdır. Tehlike altında olduklarını hissettikleri zaman insanlara saldırmaktadır. Bu saldırılar sırasında vücutlarında taşıdıkları virüsleri, bakterileri, mikropları insanlara bulaştırabilirler. Kemirgenler evinizi istila ettiyse çocukları ve evcil hayvanlarınızı bu kemirgenlerden uzak tutmalısınız.

Evinizde bir kemirgen görürseniz bu farelerin evinizi istila ettiği anlamına gelebilir. Fareler evinize grup halinde girmiş olabilir yada evinizde yavrularını doğurmuş olabilir. Bu tarz istilalara karşı erken önlem almak her zaman işe yaramaktadır.

Kemirgenlerin Ev yada Bahçeye Girmemesi İçin Alınacak Önlemler

Farelerin eve girmesini engellemek için duvarlardaki en küçük delikleri, çatlakları ve boşlukları çimento yardımıyla kapatmalısınız. Boşlukların tahta ile kapatılması önerilmemektedir. Çünkü fareler tahta ve benzeri sert çizimleri dişleriyle kemirerek engelleri aşmaktadır.

Ayrıca temizlik fare istilası üzerinde etkili olabilir. Kullanılan bulaşıklar hemen yıkanmalı ve tezgahların üzerinde yiyecek artıkları bırakılmamalıdır. Yiyeceklerin ağzı kapatılmalı ve yiyecek saklamak için cam yada metal kaplar tercih edilmelidir. Evlerdeki çöpler fareler için potansiyel yiyecek olmaktadır. Çöpler her gün dışarı atılmalı ve çöp kutusunun ağzı sürekli kapalı tutulmalıdır.

Evlerdeki karton kutular ortadan kaldırılmalıdır. Fareler kartonları kemirerek kendilerine yuva yapmaktadır.

Evi istila eden kemirgenlerden kurtulmak için piyasada çeşitli ilaçlar ve kapanlar bulunmaktadır. Kapanları ve fare ilaçlarını farelerin yuvalarının yakınlarını bırakmalısınız. Fare kapanları ve ilaçları evcil hayvanların ve çocukların ulaşamayacağı yerlere bırakılmalıdır.

Kemirgenler bahçede yaşamak için kendilerine en uygun yerleri aramaktadırlar. Bahçenizde çeşitli düzenlemeler yaparak kemirgenlerin istilasını önleyebilirsiniz.

Bahçenizdeki çimleri düzenli olarak kısaltın böylece fare istilası olduğu zaman bu zararlıları hemen görebilirsiniz. Bahçede ki yaprak yığınlarını kaldırın. Fareler bu yığınların altına yuva yapabilmektedir.

Bahçe ve tarlanızdaki çöp kutularının ağzını her zaman kapalı tutun ve metal çöp kutuları kullanın. Çöp kutularınızı her zaman temiz tutun.

Kümes hayvanlarının yemlerini zemine dağıtmayın. Bazı fareler bu yemlerin olduğu yerleri istila etmektedir.

Kemirgenlerle Savaş

Kemirgen istilası ile karşı karşıya kalındığı zaman profesyonel destek almak daha yararlı olmaktadır. Yine de evinizdeki yada bahçenizdeki kemirgenlerde kendi başınıza savaşmak isteyebilirsiniz. Ev yada bahçelerde kullanılabilecek çeşitli fare ilaçları ve kapanları bulunmaktadır. Yapışkanlı tuzaklar uygun şekilde farelerin yuvalarının yakınlarına yada geçtiği güzergahlara yerleştirilmelidir. Bu tuzakları her zaman kontrol etmelisiniz. Canlı olarak yakalanan kemirgeni hemen dışarı atmalısınız.

Fare tuzakları da yapışkanlar gibi uygun yerlere yerleştirilmelidir. Fare tuzakları da her zaman kontrol edilmelidir. Tuzaklardaki ölü fareler bir süre sonra ev içinde kötü kokulara sebep olmaktadır.

Fare yemleri ise farelere karşı savaşta kesin çözümler sunsalar bile çocuklar ve evcil hayvanlar için tehlike oluşturmaktadır. Bu yemler çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlere bırakılmalıdır. Bahçe ve tarlalarda bu yemlerin kullanılması ekolojik sistem için de zarar oluşturmaktadır. Bahçeye giren diğer hayvan türleri de bu yemleri yiyerek zehirlenebilmektedir.

Ayrıca profesyonel destek almadan uygulanan çözümlerle her zaman % 100 çözüme ulaşılamamaktadır.

Fare istilaları insanlar için tehlikeli bir durum oluşturmaktadır. En etkili fare imha yöntemleri, deneyimli kemirgen ilaçlama uzmanları tarafından uygulanan yöntemler olmaktadır. Siz de evinizde bu tarz bir sorun ile karşı karşıyaysanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Kemirgen sorunu ile karşı karşıya kaldığınız zaman neden bizim firmamızı tercih etmelisiniz?

Evinizde ki fare istilası hem sağlık sorunlarına hem de korku ve strese neden olmaktadır.  Fare istilasının olduğu evde çocukların ve evcil hayvanların da bulunması durumu daha da kötü yapmaktadır. Daha önce fare sorunuyla karşı karşıya kalmadıysanız ilk etapta ne yapacağınızı tam olarak bilemeyebilirsiniz. Bu durumda, farelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak sizin için daha iyi olacaktır.

Profesyonel yardım aldığınız zaman evinizde kullanılan profesyonel ürünler hem çocuklara hem de evcil hayvanlara zarar vermeyecek ve bu sorundan kısa sürede kurtulacaksınız.

Farelerin işletmelere verdikleri zarar işletmenin türüne, büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bu zararlılar işletmelerin marka itibarını düşürebilir, müşteri yorumlarını olumsuz yönde etkileyebilir, çalışanların performansını düşürebilir ve işyerlerinde maddi zararlara yol açabilir. İşletmeleri istila eden kemirgenlere karşı hemen savaş açılmalıdır. İşyerinizde bu tarz bir sorun yaşıyorsanız bizden yardım alabilirsiniz.

Firmamızın uzmanları evlerde, işyerlerinde ve açık alanlarda fare istilalarını tanımlamakta son derece yeteneklidir. Farelerin kapalı mekanlara hangi yollardan girdikleri hemen bulmakta ve bu yerleri hemen onarmaktadırlar. Açık alanlardaki kemirgen yuvaları hemen tespit edilmekte ve bu yuvalar ortadan kaldırılmaktadır. Firmamızın uzmanları sizlere etkili çözümler sunarak kemirgenlerin mülkünüzü tekrar istila etmemesini garanti etmektedir.

Firmamızın kemirgen ilaçlama uzmanları kemirgenler içinde en etkili çözümleri sunmaktadır. Kemirgen tedavisi hem kimyasal olmayan hem de kimyasal yöntemleri içermektedir. Kimyasal olmayan hizmetlerimizden bazıları;

Kemirgenlerin içeri girebilecekleri boşlukların tespiti ve bu boşlukların uygun malzemelerle kapatılması,
Fare istilasını en aza indirmek için iç ve dış mekan temizliği,
Bahçedeki bitki örtüsünde gerekli düzenlemelerin yapılması ve evlere yakın ağaçların dallarının budanması
Akıllı fare tuzakları kullanmak
Kimyasal olan kemirgen tedavi yöntemlerinde ise fare yem istasyonları evin uygun yerlerine yerleştirilmektedir. Bu akıllı yem istasyonları sayesinde sadece fareler yemleri yiyebilmekte çocuklar ve evcil hayvanlar yemlere ulaşamamaktadır.

Ayrıca evlerdeki farelerden kurtulmak için kemirgen ilaçlama yöntemi de uygulanmaktadır. Bu ilaçlama sırasında evlerde kemirgen ilaçlama uzmanlarından başka kimse olmamaktadır. Kimyasal ilaçlar zehirli olduğu için ortamda kimse bulunmamalıdır.

Güvenli ve hedefe yönelik tedavilerin kullanımıyla kemirgenleri hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmaktayız.

Firmamızın hizmetlerinin faydaları

Her türlü kemirgen ilaçlama işlemini uygun olduğunuz her zaman yapmaktayız
Eğitimli ve deneyimli kemirgen ilaçlama uzmanlarıyla çalışmaktayız
Evinizde bulunan kemirgen ve diğer haşere türlerini kapsamlı bir şekilde inceleriz
Hedefe yönelik tedavi yöntemleri uygulamaktayız
Aileniz, çocuklarını ve evcil hayvanlarınız için en güvenli yöntemleri uygulamaktayız
İlaçlama yönteminde başarıya ulaşmak için test edilmiş uygulamaları kullanmaktayız
Kemirgenler ve diğer haşere türlerinin önlenmesi için uzman tavsiyelerinin anlatırız
Tarlanızdaki, bahçenizdeki kemirgenlerle savaş için firmamızı tercih edebilirsiniz. Açık alanların ilaçlanması ve bu alanlardaki kemirgenlerle savaş konusunda eşsiz bir deneyime sahibiz. Kalabalık kemirgen ilaçlama uzmanlarımız sayesinde büyük alanları bile kısa sürede ilaçlamaktayız. Bu alanlarda oluşan kemirgenlerin oluşma sebeplerini, deneyimli uzmanlarımız sayesinde kısa sürede bulmaktayız. Farelerin tekrar oluşmasının engellenmesi için size gerekli bilgilendirmeleri yapmaktayız.

Ayzer ilaçlama; Profesyonel ekiplerimizden dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti

0532 715 2029

0 312 212 07 24

Yada iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER
Hemen Ara Otel Tekstili antalya escort sakarya escort mersin escort gaziantep escort diyarbakir escort manisa escort bursa escort kayseri escort tekirdağ escort ankara escort adana escort ad?yaman escort afyon escort> ağrı escort ayd?n escort balıkesir escort çanakkale escort çorum escort denizli escort elaz?? escort erzurum escort eskişehir escort hatay escort istanbul escort izmir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort mardin escort muğla escort ordu escort samsun escort sivas escort tokat escort trabzon escort urfa escort van escort zonguldak escort batman escort şırnak escort osmaniye escort giresun escort ?sparta escort aksaray escort yozgat escort edirne escort düzce escort kastamonu escort uşak escort niğde escort rize escort amasya escort bolu escort alanya escort buca escort bornova escort izmit escort gebze escort fethiye escort bodrum escort manavgat escort alsancak escort kızılay escort eryaman escort sincan escort çorlu escort adana escort