Jel İlaçlama

Jel İlaçlama

İlaçlama Metotları Nelerdir? Jel İlaçlama Nedir? Jel İlaçlamanın Diğer İlaçlama Türlerinden Farkı Nedir?
Evleri istila eden böceklerden kurtulmak her zaman göründüğü kadar kolay olmamaktadır. Mikrop taşıyan ve girdikleri ortamlarda tahriplere sebep olan bu haşere ve böcekler herkesin korkulu rüyası olmaktadır. Bazı böcekler için evde kendi kendinize ilaçlama yapabilirsiniz. Fakat böcek istilasının yoğunluk derecesi ve ortamı istila eden böceklerin türü bazen yapılan bu ilaçlamanın başarısız olmasına sebep olmaktadır. Farklı türdeki böceklerin ortadan kaldırılması için farklı ilaçlama tekniklerini kullanmak gerekmektedir. Her hangi bir yerden alınan spreylerin her görülen böceğin üstüne sıkılması her zaman doğru bir çözüm olmamaktadır.

Haşere tablosu nu sizin için hazırladık. Hangi ayda hangi haşerenin üreme evresine girdiğini aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz. Halk arasında en çok yaz aylarında haşere üreme mevsimi gibi görülse de, aslında haşereler her ay üreme yapabilirler.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Ayrıca ilaçlama yönteminin seçiminde ev içinde yaşayan bireylerin durumları da göz ardı edilmemelidir. Bebek ve yaşlıların yahut evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda bu bireylere zarar vermeyecek ilaçlama yöntemi seçilmelidir. Profesyonel ilaçlama şirketleri evinizi inceleyerek en doğru çözümü sizlere sunmaktadırlar. Firmamızı arayıp ilaçlama yöntemleri hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Eğer evinizi veya bulunduğunuz ortam herhangi bir böceğin istila ettiğinden şüpheleniyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Ayzer ilaçlama; Profesyonel ekiplerimizden dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti

0532 715 2029

0 312 212 07 24

Yada iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

İnceleme
İnceleme ya da denetim, evdeki zararlılarla savaşmanın ilk adımını oluşturmaktadır. Müşteri ile konuşmak, haşereler ve böceklerin ipuçlarını bulmak (haşerenin kendisi, ölüsü, fekal dışkısı, yumurtası, döküntüsü vb.), haşereleri tespit etmek, yuva yaptıkları alanları bulmak ve durum için en iyi şekilde çalışacak bir yönetim programı belirlemek ilaçlama firmaların yaptığı incelemeleri oluşturmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları sadece bir yapıya girip inceleme yapmadan ve sorunun kaynağını tespit etmeden ilaçlama işlemine başlamamalıdır.

Müşterinin Bilgilendirilmesi
Müşterinin böcek ilaçlama konusunda bilgilendirilmesi önemlidir. Müşteriyi böcekler konusunda bilgilendirmek, evlerini neden böceklerin istila ettiğini anlatmak ve ilaçlama için kullanılan yöntemleri açıklamak, ilaçlamanın başarısı için şarttır. Ayrıca ilaçlanan ortamda yaşayan insanların ilaçlama yönteminden olumsuz etkilenmemesi için müşteriden bilgi alınmalıdır.
Uygun İlaçlama Yönteminin Seçilmesi
İlaçlama firmaları evi detaylıca inceledikten sonra böcek türüne, istilanın yoğunluğuna göre uygun ilaçlama yöntemini müşterilerine önermektedir. Müşterinin ne tür bir ilaçlama yöntemi istediği de bu durumda önemli olmaktadır. Kokulu yada sprey ilaçlama istemeyenler için bu yöntemi önerilmektedir.
İlaçlama yöntemi seçimini etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar;
• Haşerenin ve böceğin türü
• Haşere istilasının yoğunluğu, popülasyonu
• İlaçlama yapılacak mekanın özellikleri, ortamın büyüklüğü, açık yada kapalı alan olması vb.
• Diğer faktörler

Jel İlaçlama Nedir?
Jel ilaçlama aslında böcekleri jel yemlerle öldürme yöntemine dayanmaktadır. Bu ilaçlama şeklinde jel ilaçlar böceklerin güzergahlarına, yuvaları tespit edilmişse yuvalarının yakınlarına uygulanmaktadır. Bu ilaçtan beslenen böcekler yuvalarına dönüp yuvalarında ölmektedirler. Böcekler, ölü böceklerden de beslendiği için, diğer böcekler de zehirlenip ölen böcekten beslenmektedirler. Böylece zehirli böceği yiyen diğer böceklerde bu ilaçtan etkilenmektedir. Bu sirkülasyon bu şekilde böcekler arasında devam edip gider ve evdeki bütün böcekler ortadan kaldırılır.
Kokusuz olan bu ilaçlama türünde ilaçlama süresi boyunca ya da daha sonra ortamın boşaltılmasına gerek yoktur. İlaçlama sonrasında koku olmadığı için ekstra bir temizlikte gerektirmemektedir.
Özellikle hamam böcekleri ve karıncalar üzerinde oldukça etkili olmaktadır.
Eğer evinizde böcek istilasından şüpheleniyorsanız jel ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Jel İlaçlama Nasıl Uygulanmaktadır?
Deneyimli ilaçlama ekibimiz ilk önce evinizdeki istila yoğunluğunu ve potansiyel böcek yuvalarını belirleyecektir. Böceklerin potansiyel güzergahları belirlendikten sonra ekiplerimiz jel ilacı tabancasıyla potansiyel yerlere bu yöntemini uygulayacaktır. Jel ilaçlamada kullanılan ilacın kokusu böcekleri kendi üzerine çekmektedir.
Jel ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gerekenler;
• Çatlaklar ve boşluklar jel ilaçla doldurulmamalıdır. Böcekler bu korunaklı bölgelerde beslenmeyi sevmektedirler. Jel ilaç böyle yerlerin yakınlarına bırakılır ve böcekler ilacı yedikten sonra bu alanlarda saklanırlar. Beslenen böcekler bu alanlarda ölmektedir. Tabi ki ilaçlama uygulamasından sonra evde ki bütün çatlaklar ve delikler kapatılmalıdır.
• 37 derecenin üstündeki ortamlara uygulanmamalıdır. Sıcak ortamlar jelin yapısının bozulmasına ve zehirli etkisinin ortadan kalkmasına neden olabilmektedir.
• Açıkta kalan, rüzgar alan ve tozlu ortamlara jel ilaçlama yöntemi uygulanmamalıdır. Rüzgardan dolayı ilaç çok çabuk kuruyabilmektedir. Sertleşen ilaç böcekler için beslenme açısından çekici olmamaktadır.
• Böceklerin güzergahlarına bu yemlerin bırakılması böceklerin ortadan hızlıca kaldırılması için önemli olmaktadır.
• Böcek türüne göre jel ilaçlamasının büyüklüğünü ayarlanmalıdır. Karıncalar için daha küçük ilaç parçası bırakılırken hamam böceği için biraz daha büyük parça bırakılabilmektedir.
• Daha önceden jel ilaçlama yapılmışsa ortamda bulunan sert ve kuru jel ilaçlar ortadan kaldırılmalıdır. Sert yemlere böcekler için çekici olmamaktadır.
• Böceklerle savaşmada yem istasyonu kullanıyorsanız bu istasyonları jel ilaçla doldurmamalısınız. Jel yemlerin etrafta aralıklı olarak durması daha etkili olmaktadır. Böcek yem istasyonları jel ile doldurulursa böceğin beslenmesi engellenebilir.
• Jel ilacın üstüne böcek spreyi sıkılmamalıdır. Böcek spreyli jel ilaçlar böcekler için çok cazip değillerdir.
• Ulaşılması zor alanlar için düz bir kablo yada askı kullanabilirsiniz. Askının ucuna yemden damlatıp uzanamadığınız yerlere jel ilacı bırakabilirsiniz.
• Yemlerin boyutlarının doğru şekilde ayarlanması için jel ilaç tabancası kullanmak daha iyi olmaktadır. Böceklerin türüne göre jel ilacın boyutunu böylece daha kolay ayarlayabilirsiniz.
• Jel ilacı uygun yerlere yerleştirdikten sonra böceklerin tepkisini anlamak için gözlem yapmalısınız. Jel ilacın böcek üstünde etkisinin olup olmadığını böylece hemen fark edebilirsiniz.

Her ilaçlama yönteminin belirli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu avantaj ve dezavantajları bilerek sizin için en uygun ilaçlama yöntemini seçebilirsiniz. Jel ilaçlama yönteminin de çeşitli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Aşağıda maddeler halinde bu avantajlar ve dezavantajlar sıralanmıştır.

Jel İlaçlamanın Avantajları
• Her şeyden önce jel ilaçlama kokusuzdur. Bazı ilaç kokularına alerjisi olan insanlar için birebirdir.
• Kokusuz olduğu için ilaçlama sırasında ortamın terk edilmesine gerek yoktur.
• Hamamböceği, karınca vb. böcek ve haşerelerden kurtulmak için güvenli, hızlı ve etkili bir yöntemdir.
• Kokusuz olduğu için mutfaktaki yiyecekleri de etkilememektedir. Kilerlerde, erzak dolaplarında rahatlıkla uygulanmaktadır.
• Kedi, köpek, kuş vb. evcil hayvanlara zarar vermemektedir. Onaylı ilaçlar sadece haşere türlerine zarar vermektedir.
• Etkisi uzun süre devam etmektedir. İlaçtan beslenen böcekleri ve ölen böcekten beslenen böcekleri de etkilemektedir. Yumurtadan çıkan böcekler de bu yemlerden beslenerek ölmektedir.
• İlaçlama öncesinde herhangi bir hazırlığın yapılmasına gerek yoktur. Günün her saati bu yöntem rahatlıkla uygulanmaktadır.
• İlaç kokusuz olduğu için, havaya karışan herhangi bir zehirli madde olmadığı için doğaya herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
• Elektrikli aletlerin içine uygulandığı zaman cihazlara zarar vermemektedir.

Jel İlaçlamanın Dezavantajları
• Etkisi birkaç haftada görüldüğü için böcek istilası hemen ortadan kalkmamaktadır.
• Her böcek türü için kullanılamamaktadır. Dirençleri kuvvetli olan tahtakuruları bu ilaçlarla ölmemektedir.
• Sadece hamam böcekleri türleri ve karınca türleri üzerinde etkili olmaktadır.
• Aşırı sıcak ortamlarda yapısı bozulduğu için her ortamda kullanılamamaktadır.
Jel İlaçlamanın Diğer İlaçlama Türlerinden Farkı Nelerdir?
Her ilaçlama yöntemi kendine has özellikler taşımaktadır. Jel ilaçlama sprey ilaçlar gibi kokulu değildir. Püskürtme yoluyla uygulanan ilaçlardan daha uzun süre etki göstermektedir. Haşereler jel ilaçtan beslenerek ölmektedir. Bu ilaçlamam hamam böcekleri türlerinde ve karınca türlerinde etkili olmaktadır.
Jel İlaçlamanın Uygulandığı Ortamlar
Jel ilaçlama yöntemi hamam böceği ve karıncaların bulunduğu her türlü kapalı ortamda rahatlıkla uygulanmaktadır.
• Evler, yazlıklar ve çiftlik evleri,
• Apartmanlar ve siteler,
• Bodrumlar ve depolar,
• İşyerleri ve her türlü ofisler,
• Oteller, restoranlar ve fırınlar
• Fabrikalar,
• Okullar ve dershaneler
• Hastaneler
• Bakkallar ve marketler.

Jel İlaçlama ve Böcek Türleri
Jel ilaçlama her böcek türü için her zaman uygun olmamaktadır. Özellikle hamam böceklerinin üstündeki etkisi daha olumlu olmaktadır. Karıncalar, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kara böcek, kanatlı hamam böceği, kalorifer böceği vb. türdeki haşerelerden kurtulmak amacıyla kullanılmaktadır.

Jel İlaçlama ve Hamam Böceği
Jel ilaçlama yöntemi evdeki hamam böceklerinden kurtulmak için mükemmel bir çözüm olmaktadır. Çok çabuk üreyen ve çoğu şeye dayanıklı olan hamam böcekleri için jel ilaçlamanın uzun etkili olması bu böceklerden kurtulmayı kolaylaştırmaktadır. Son yıllarda ilaçlama şirketleri hamam böcekleri ile savaşırken jel ilaçlama yöntemini daha çok kullanmaktadır.
İlaçlama şirketleri spreyden daha uzun süre etkili olan ve kullanımı daha basit olan jel ilaçlamayı kullanmayı tercih etmektedirler. Jel ilaçlar uzun süre etkisini sürdürdüğü için hamam böcekleri bu ilaçlardan uzun süre beslenebilmektedirler. Sprey ilaçlar ise daha hızlı yayılmaktadır. Fakat küçük çatlaklara saklanan böceklere ve böcek yumurtalarına etki etmesi daha zor olmaktadır.
Jel ilacı yiyen hamam böceği yuvasına giderek orda ölmektedir. Yuvada ölen hamam böceğini yuvadaki diğer böceklerde yiyerek bu ilaçtan etkilenmektedir. Jel ilaçlama hamam böceği sayısının kontrol edilmesinde son derece etkili olmaktadır. Hamam böceği sprey ilaçlar gibi geride zararlı dumanlar veya kokular bırakmamaktadır.
İlaçlama firmamız bu jel ilaçları böceklerin potansiyel güzergahlarına ve yuvalarını yakınlarına uygulamaktadır. Jel ilaçlar dolap köşelerine, mutfak dolaplarının köşelerine, kapı kenarlarına uygulanmaktadır. Jel tabancası ile belirlenen yerlere jel ilaç uygulanmaktadır. Hamamböcekleri çoğunlukla mutfak ve kilerlerde bulunduğu için firmamızın çalışanları daha çok bu alanlara konsantre olmaktadır. Ancak jel ilaçlar tuvalet ve evin her tarafında rahatlıkla uygulanmaktadır. İşyerlerinde, otellerde, restoranlarda insanların göremeyeceği yerlere uygulanan bu ilaçlar sayesinde iş ortamında ki hamam böceklerinden de kurtulunmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi bebeklerin ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlere uygulanmaktadır. Hamam böceği jel ilaçlama yöntemi çocuklar için% 100 güvenlidir.
Jel ilaçlama yönteminin etkisi 1 hafta içinde görülmektedir. 3 hafta içinde tüm hamam böcekleri ortadan kaldırılmış olacaktır.

Jel İlaçlama ve Karınca
Hiç kimse karıncaların mutfaklarda, tezgahların üzerlerinde gezinmesini istememektedir. Günümüzde karıncalarla savaşta kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi de bu yöntemlerden sadece birisidir. Jel ilaçlama yöntemi ile karıncalarla savaş daha da kolay olmaktadır. Jel ilaçlama 19 karınca türü üzerinde etkili olmaktadır. Jel ilacın yapısı ve içinde bulunan maddeler karıncalara çok cazip gelmektedir. Karıncalar evlerde veya istila ettiği bölgelerde çok derinlere yuva yapabilmektedir. Sprey ilaçlama yöntemi bazen bu derin bölgelerde ki karıncalara etki edememektedir. Ayrıca sprey ilaçlama zamanında larvalarda bulunan yavru karıncalar bu ilaçlamadan kurtulmaktadır. Fakat jel ilacın uzun süren etkisi sayesinde larvalardan çıkıp bu ilaçlardan beslenen yavru karıncalarda ortadan kaldırılmaktadır.
Evlerde veya diğer ortamlarda karıncalardan kurtulmak için uygulanan jel ilaçlama yönteminde, bu ilaçlar karıncaların geçiş güzergahlarına uygulanmaktadır. Karıncalar daha çok mutfakları istila ettiği için mutfak dolabı içlerine, kuru gıda dolaplarının içlerine ve kilerlere bu ilaçlar uygulanmaktadır. Kokusuz yapısı hiçbir şekilde yiyeceklere zarar vermemektedir.
Jel ilacı yedikten sonra yuvasına dönen karıncalar yuvalardaki diğer karıncaları da etkilemektedir. Karınca popülasyonu bu sayede hızlı şekilde kontrol altına alınmaktadır.
Jel ilacın uzun ömürlü olması sebebiyle karıncaların üzerindeki etkisi de uzun ömürlü olmaktadır.
Jel İlaçlama Yönteminde Neden Bizim Firmamızı Tercih Etmelisiniz
Firmamızın deneyimli teknikerleri her ilaçlama türünde uzman oldukları gibi jel ilaçlama türünde de uzmandır. İlaçlama konusunda bizden yardım almaya karar verdikten sonra deneyimli ekip üyelerimiz ilk önce evinizdeki böcek türü ve yoğunluğu hakkında teşhis koyacaklardır. Jel ilaçlama yöntemi kullanılmasına karar verilmiş ise ilaçlama uzmanlarımız jel ilaçları karıncaların yada hamam böceklerinin geçtikleri yerlere uygulayacaktır. Bu işlem sırasında isterseniz evinizde durabilirsiniz. Jel ilaçlar kokusuz olduğu için işlem devam ederken hiçbir şekilde sizi etkilemeyecektir.
Haşere kontrolünde yeşil çözümler sunuyoruz
Jel ilaçlama uzmanlarımız yenilikçi ve doğaya zarar vermeyen ilaçlar kullanarak sizlere organik haşere kontrolü taahhüdünde bulunmaktadır.
Evinizde, işyerinizde veya diğer ortamlarda haşereleri kontrol altında tutarken çevre dostu ve sorunlara yönelik çözümler uygulamaktayız.
İlaçlama yapmadan önce sorunun kaynağını en ince ayrıntısına kadar araştırız ve gereksiz ilaç kullanmaktan kaçınırız.
Haşere kontrol yönteminde firmamızın izlediği ilkeler şunlardır:
• İlaçladığımız ortamlarda denetimler yaparız. Böceklerin ve haşerelerin evinizde yuva yapabileceği her yeri araştırırız. Haşereler ve böcekler için cazip ortamı sağlayan nemli bölgelere odaklanırız. Bu bölgelerden nasıl kurtulacağınız konusunda sizlerle deneyimlerimizi paylaşırız. Nemli bölgelerde potansiyel olarak yaşayan böcekler için jel ilaçlama kullanırız.
• Haşerelerin ve böceklerin evinize, işyerinize yada ilaçlamanın yapılacağı ortama nereden girdiği buluruz. Çatlaklar, delikler hakkında sizleri bilgilendiririz. Sorunlu alanların nasıl kapatılacağı konusunda sizlere yardımcı oluruz.
• Doğru yöntemleri kullanırız. Evinizdeki haşere türünü tespit ettikten en doğru yöntemin hangisi olduğuna sizinle beraber karar veririz.
• Sadece gerekli miktarlarda ilaç kullanırız. İlaçlama işlemine başladıktan sonra sadece ilaçlanan ortamdaki böcekleri etkileyecek derecede ilaç kullanırız. Ne fazla ne de az ilaç kullanırız.
• Haşere ve böceklerin evinizi terk ettiğinden emin oluruz. İlaçlama yaparken en ince yerlere bile dikkat ederiz.

Neden Jel İlaçlama Yöntemini Tercih Etmekteyiz?
Jel ilaçlar kokusuz formları sayesinde çevreye ve diğer canlılara zarar vermemektedir. İlaçlama yaparken çevreyi de düşünen firmamız doğa dostu çözümleri sizlerle paylaşmaktadır. Hem evinizdeki haşerelerden kurtulmanızı sağlarız hem de sizin ya da evdeki diğer bireylerin ilaçlamadan etkilenmemesini sağlarız.
Jel ilaçlama sorasında ortamda herhangi bir hazırlığın yapılmasına gerek yoktur. Bizi aradığınız anda ilaçlama yapılacak yere hemen geliriz ve jel ilaçlama yöntemini hemen uygularız.
Jel ilaçlamanın etkisi uzun süreli olduğu için diğer ilaçlama türlerinden saklanan haşereler bu ilaçlardan kaçamayacaktır. Bu özelliğinden dolayı hamam böcekleri ve karıncalarla savaşta bu ilacı kullanmaktayız.
İşyerinizi ilaçlatmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. İşyerinizde haşerelerle ve böceklere savaşıyorsanız size bu konuda yardımcı olabiliriz. Deneyimli ve geniş ekibimiz sayesinde işyerlerinize jel ilaçlamayı kolaylıkla uygulamaktayız. Kokusuz jel ilaçlama ile işyerinizdeki çalışanlar ve müşteriler ilaçlama maddesinden hiçbir şekilde rahatsızlık duymayacaktır. Bu ilaçlama yöntemi ile işyerinizde bulunan yiyecekler zarar görmeyecektir. Restoranlarda, fırınlarda, otellerde rahatlıkla uygulanmaktadır. Jel ilaçlama konusunda aklınıza takılan konular varsa bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

DİĞER HABERLER
Hemen Ara Otel Tekstili antalya escort sakarya escort mersin escort gaziantep escort diyarbakir escort manisa escort bursa escort kayseri escort tekirdağ escort ankara escort adana escort ad?yaman escort afyon escort> ağrı escort ayd?n escort balıkesir escort çanakkale escort çorum escort denizli escort elaz?? escort erzurum escort eskişehir escort hatay escort istanbul escort izmir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort mardin escort muğla escort ordu escort samsun escort sivas escort tokat escort trabzon escort urfa escort van escort zonguldak escort batman escort şırnak escort osmaniye escort giresun escort ?sparta escort aksaray escort yozgat escort edirne escort düzce escort kastamonu escort uşak escort niğde escort rize escort amasya escort bolu escort alanya escort buca escort bornova escort izmit escort gebze escort fethiye escort bodrum escort manavgat escort alsancak escort kızılay escort eryaman escort sincan escort çorlu escort adana escort