Dezenfeksiyon ve Hijyen Temizlik Nedir?

Dezenfeksiyon ve Hijyen Temizlik Nedir?

Etkili Haşere Kontrolü Nasıl Yapılmaktadır?

Dezenfeksiyon ve hijyen temizlik haşere kontrolü, bulaşıcı hastalıkların ortaya çıkmasını ve yayılmasını önlemeye yönelik tedbirlerdir ve sağlık denetimine tabi olan işletmeler için düzenli olarak yapılması zorunludur. Dezenfeksiyon işlemleri evleri, işletmeleri, kuruluşları yada dış mekanları zararlıların istilasından korumak, istila sonrası oluşan mikrop ve virüsleri temizlemek için uygulanmaktadır.

Dezenfeksiyon, zararlıların arkada bıraktıkları mikropları, virüsleri, dışkıları temizleme sürecidir. Ayrıca dezenfeksiyon işlemleri böcek, haşere, kemirgen ve sürüngen istilasından önce de uygulanarak evlere bu zararlıların girmesini engellemektedir.

Evlerde, işyerlerinde yada diğer mülklerde yapılan dezenfeksiyon işlemleri böcek, haşere ve kemirgen kontrollerini de içermektedir.

Böcek kontrolü, bulaşıcı hastalıkları ve alerjik reaksiyonlara sebep olan, zehirli yada zehirsiz böceklerin ve haşerelerin yok edilmesi işlemlerini içermektedir.

Kemirgen kontrolü, hastalıklara neden olan ve bulundukları etrafa zarar veren fare ve türlerini ortadan kaldırma işlemlerini içermektedir.

Böceklerin, haşerelerin, kemirgenlerin ve sürüngenlerin çoğu, insanlar ve evcil hayvanlar için ciddi sağlık riskleri oluşturan bakterileri ve virüsleri taşımaktadır.

Kemirgenler, böcekler, haşereler ve sürüngenler, Salmonella, Hanta virus, Leptospiroz ve E. Coli gibi bir dizi hastalığa neden olan patojenleri taşımaktadırlar. Bu patojenler, böceklerin veya diğer zararlıların idrar veya dışkısı ile temas etme veya tükürüklerini bıraktıkları besinleri yanlışlıkla yeme yolu ile insanlara kolaylıkla bulaşmaktadır.

Yeni Taşınılan Evler İçin Dezenfeksiyon

Yeni bir eve mi taşınıyorsun? Yada yeni bir ev mi satın aldınız? Yoksa yakın zamanda evinizde bir haşere istilası mı yaşadınız? Yeni bir eve taşınmadan önce evlerde dezenfeksiyon işlemlerini yaptırmak çok önemlidir.

Evleri istila eden zararlılardan kurtulduktan sonra, zararlıların arkalarında bıraktıkları, saç, dışkı, idrar, yumurta kabuğu, dökülmüş deri ve bu tarz zararlı artıklardan ortam temizlenmelidir. Evlerin veya işyerlerinin dezenfekte edilmesi ile, zararlıların tüm izleri ortadan kaldırılmaktadır. Zararlıların tekrardan evinizi istila etmemesi için ve evde bıraktıkları artıkların tamamen temizlenmesi için dezenfeksiyon işlemleri şart olmaktadır.

Evinizde iş yerinizde yada diğer ortamlarda haşerelerle mücadele etmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Ayzer İlaçlama
Cep tel : 0 541 585 61 60
Sabit tel: 0312 212 07 24

Dezenfeksiyon Neden Önemli

İnsan, hayvan ve çevrenin temizliğinin sağlanması için bulaşıcı organizmaların ve bakterilerin ortadan kaldırılması ve bakterilerin sebep olduğu hastalıkların önlenmesi için dezenfeksiyon işlemleri önemli olmaktadır. İlaçlama şirketimiz genel dezenfeksiyon servisi olarak da bilinen, enfeksiyonların temel sebebi olan zararlılara karşı savaşma konusunda uzmandır. Zararlıların sebep olduğu bakterilerin ve mikropların kontrol altında tutulması için, kimyasal ilaçlama ve drenaj hattı tedavisi gibi en yeni metotları kullanmaktayız. Kimyasal ilaçlamanın amacı evde oluşabilecek haşere, böcek ve kemirgen istilasının önlenmesidir.

Drenajdan gelen zararlıların girişini engellemek için, kimyasalların farklı karışımları, banyo, lavabo, tuvaletler, vb. drenaj delikleri boyunca drenaj hattına enjekte edilmektedir. Uygulanan tüm genel dezenfeksiyon işlemleri, test edilmiş ve etkisi kanıtlanmıştır. Uyguladığımız dezenfeksiyon işlemleri farklı tipteki zararlı böcekler ve haşereler üzerinde de etkili olmaktadır. Genel dezenfeksiyon işlemlerimiz, yasal ve çevresel düzenlemeler göz önünde bulundurularak yürütülmektedir.

Haşere Dezenfeksiyon Servisimiz ile Sizlere Güvenli ve Sağlıklı Bir Ev Ortamı Sunmaktayız

Haşere kontrol tedavisi ve dezenfeksiyon hizmetimiz ile haşereler, böcekler ve kemirgenler tarafından evlere taşınan ve potansiyel hastalıklara neden olan bütün patojenleri ortadan kaldırmaktayız. Haşere, böcek, kemirgen ilaçlamasından sonra en sık görülen hijyen sorunları şunlardır:

– Ölü böcekler, haşereler ve kemirgenler

– Ölü larva ve yumurtalar

– Dışkı ve idrar

– Hoş olmayan kokular

– Böcek, haşere ve kemirgenlerin arkalarında bıraktıkları leke ve yağ izleri

Yukardaki hijyen sorunlarının hepsi evinizin veya işyerinizin güvenli ortamını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, enfeksiyon risklerini ortadan kaldırmak için, ilaçlama hizmeti sonrasında size hijyenik temizlik hizmeti de sunmaktayız.

Dezenfeksiyon işlemlerimiz deneyimli uzman temizleyiciler tarafından yapılmaktadır. Zararlıların istila ettiği, yuva yaptığı bölgeler bulunarak o bölgelerde ve evin her tarafında temizlik işlemi yapılmaktadır.  Örneğin, mutfak ve banyo alanlarında, köşeler ve süpürgeliklerde, boru ve lavabo etrafında ki alanlarda ve daha fazla alanlarda uzman temizleyiciler tarafından etkili bir temizlik hizmeti sunmaktayız. Kullanılan deterjanların tamamı çocuklar ve evcil hayvanlar açısından güvenlidir ve sağlık standartlarını uygundur.


Dezenfeksiyon Hizmeti Neleri İçermektedir

Haşere Dezenfeksiyon Hizmetimiz, böceklerin, haşerelerin, kemirgenlerin istila ettiği bölgelerin temizlenmesini, sprey ilaçlama yoluyla mikropların ve patojenlerin öldürülmesini içermektedir.

Dezenfeksiyon işlemleri sırasında kullandığımız temizlik maddeleri ve ilaçlar, yüzeylere zarar vermemekte ve herhangi bir leke bırakmamaktadır.  Hizmetlerimiz;

Kullandığımız biyosidal ilaçlar reaktif bariyer teknolojisini içermektedir.

Zararlı mikroorganizmalara karşı etkisini hızlıca göstermektedir.

Bakteri, virüs, küf, mantar ve spor riskine karşı uzun süreli koruma sağlamaktadır.

Biyosidal ilaçlamayı ilaçlama uzmanlarımız yapmaktadır. ULV makinesi kullanılarak bu ilaçlama işlemi istenilen mekana uygulanmaktadır. Biyosidal tedavi, Norovirüs, E.Coli, Salmonella ve daha birçokları dahil olmak üzere bilinen tüm patojenlerin % 99.99’unu öldürmeyi başarmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemlerini ticari işletmeler daha çok tercih etmektedir. Evlerde uygulanan dezenfeksiyon işlemleri ile de evler daha güvenli bir hale gelmektedir.

Haşere dezenfeksiyonu işlemleri, evler ve işyerleri için uygun temizleme işlemleridir. Bu hizmetler, eğitimli ve uzman kişiler tarafından uygulanmakta, ortamda bulunan yada gelecekte ortamda oluşabilecek bakterilere, virüslere, küflere ve diğer patojenlere karşı ilave koruma sağlamak için uygun ilaçlama yöntemleri uygulanmaktadır.

Kullanılan ürünlerin aşındırıcı özelliği bulunmadığı için metal, plastik yüzeyler ve kumaşlar dahil olmak üzere her alana uygulanmaktadır. Evinize yada işyerinize ilaçlama yaptırdıktan 3-4 gün sonra temizlik işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

Dezenfeksiyon İşlemleri sırasında müşterilerimizin dikkat etmesi gereken konular

Haşere dezenfeksiyon hizmetimizi alacağınız zaman aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

Evinize ilaçlama ve temizlik yapmaya gelmeden önce evinizi elektrikli süpürge ile süpürmemelisiniz.

Önceden haşere ilaçlaması yapılan mutfakların ve banyoların yüzeyleri silinmemelidir.

İlaçlama ve hijyen temizlik süresi boyunca mülkü terk etmeniz gerekmektedir.

Dezenfektan ilaçların etkili olması için uygulama sonrasında hemen yüzeyleri temizlememelisiniz.

Dezenfeksiyon Hizmetlerinin Faydaları

Koruyucudur – Zararlıların sebep olduğu hastalıkların yayılmasına karşı insanlar ve evcil hayvanları korumaktadır.

Etkilidir- Sporlar da dahil olmak üzere bakteri, virüs, küf ve mantarlara karşı etkilidir.

Güvenlidir – Plastikler, yumuşak metaller, kumaşlar ve gıda güvenliğini de içeren tüm yüzeylerde kullanım için uygundur.

Sonuç odaklıdır – Zararlı patojenlerin % 99’unu öldürmektedir.

Firmamızın sunduğu dezenfeksiyon hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için hemen bizi arayın.

Kemirgen İstilası Sonrası Dezenfeksiyon İşlemleri

Kemirgen dezenfeksiyon işlemleri, farelerin istila ettiği bölgeden çıkartılmasından sonra yapılmaktadır.

Fare kalıntılarının temizlenmesi – Fareler istila ettikleri ortamları kısa süre içerisinde hızlıca kirletmektedir. Farelerin idrarları, dışkıları, bıraktıkları tükürükler sağlık açısından tehlike oluşturmaktadır. İşlemlerimiz sırasında farelerin bütün artıklarını mülkünüzden temizlemekteyiz.  Atıkların temizlenmesinden sonra geride kalan kötü kokuları da uygun yöntemler kullanarak ortadan kaldırmaktayız. Temizleme işlemi sırasında HEPA filtreli hava temizleme cihazını kullanırız.  Bu cihazlar ortamdaki tozları, polenleri de temizlemektedir.

Kemirgenlerin tekrar mülkünüzü istila etmemesi için yaptığımız işlemler- Kemirgenlerin fiziksel olarak tekrar evinizin içine girmesini engellemek için uygun önlemleri almaktayız. Kemirgenler, hemen hemen her boşluktan bütün yapılara girebilmektedirler. İlk önce yapınızda bulunan delikleri ve boşlukları tespit ederiz. Özellikle tesisat boruları ve havalandırma kanalları etrafındaki deliklerin kapanması, pencerelerin ve kapıların çerçevelerinin onarılması ve kapılara süpürgeliklerin eklenmesi gibi işlemler bu servisimizin içinde yer almaktadır.

Evlerdeki, binalardaki, işyerlerindeki hava boşluklarını temizleme işlemleri

Fareler, böcekler ve haşereler mülklere havalandırma boşluklarından girebilmektedir. Bu nedenle, gerçekten kapsamlı bir kemirgen ve haşere hijyen temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti, kapsamlı bir hava boşluklarını temizleme işlemlerini içermelidir. Havalandırma boşluklarına yuva yapan haşereler ve kemirgenler soluduğunuz havayı da kirletmektedir.

Eğitimli uzmanlarımız havalandırma boşluklarını temizlemek için son teknoloji hava kanalı temizleme ekipmanlarını kullanmaktadırlar.

Havalandırma boşluklarını temizlerken yaptığımız işlemler;

Havalandırma boşlukları ön muayene sırasında kamera ile incelenmektedir.

Uzmanlarımız vakumlama ve diğer yöntemleri kullanarak tüm iç yüzeyleri hava akışı yönünde temizlemektedir.

Sanitasyon ürünleri kullanılarak havalandırma boşlukları hijyenik hale getirilmektedir.

İşyerleri İçin Dezenfeksiyon İşlemleri

Böcekler, haşereler, kemirgenler ve diğer zararlıların aktiviteleri kontrol edilmezse, bu zararlılar insanlara büyük zararlar vermekte ve işyerlerinin veya tesislerin itibarını olumsuz etkilemektedir.

Etkili bir haşere yönetim programı oluşturmak, potansiyel bir istilayı kontrol etmenin ilk adımıdır ve başarılı bir haşere kontrol programının temel bileşenlerinden biri, işyerlerinde yada tesislerde uygun sağlık koşullarının sağlanmasıdır. Bu tarz ortamlarda sağlıklı koşulların oluşturulması için sanitasyon işlemleri, tesis bakımı işlemleri, düzenli ilaçlama işlemleri yaptırılmalıdır. İşyerlerinde yada tesislerde alınabilecek önlemler aşağıda sıralanmıştır. Bunlar;

Her şeyden önce işyerleri ve tesisler için düzenli bir temizlik planı oluşturulmalı ve bu plana uyulmalıdır.

Depolama alanlarını iyi aydınlatılmış ve nemden arındırılmış olmalıdır, ayrıca bu alanlar günlük olarak havalandırılmalıdır.

Çöp kutuları düzenli olarak boşaltılmalıdır. Belirlenen günlerde çöp kutuları hijyenik maddelerle yıkanmalıdır.

Neme eğilimli bölgelerdeki su kaynakları bulunmalı ve bu sorun ortadan kaldırılmalıdır.

Yerdeki mazgallar düzenli olarak kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

Özellikle restoranlarda, kafelerde, hastane ve tesislerin mutfaklarındaki gıdalar sızdırmaz metal kaplarda ağzı kapalı olarak saklanmalıdır.

Yiyecek artıkları yerlerde, tezgahlarda bırakılmamalı ve derhal temizliği yapılmalıdır.

Bekleme odaları ve lobiler gibi insan popülasyonun yüksek olduğu yerler sık sık temizlenmelidir.

Haşerelerle, böceklerle ve kemirgenlerle olan savaşta temizliğe önem vermenin yanı sıra bu zararlıların tesisinize nasıl girebildiğini de bilmeniz gerekmektedir. Bu yerler hakkında bilgi sahibi olarak ona göre önlemlerinizi alabilirsiniz.

Temizliği düzenli olarak yapmak, çöpleri boşaltmak yada zeminleri düzenli olarak silmek zararlılarla savaşta ilk adımı oluştursa da alınan bu önlemler her zaman yeterli olmamaktadır. Böcekler, haşereler yada kemirgenler söz konusu olduğu zaman bu zararlıların tesisinizde hayatta kalmasını önlemek için hijyen temizlik işlemleri de gerekmektedir. Bu hijyen temizlik işlemleri ile, zararlılar tesisinizi istila etmeden önce hijyenik bir ortam sağlamaktayız böylece temiz bir ortam giriş yapan zararlılar kendileri için uygun ortamı bulamamakta ve ortamı hızlıca terk etmektedir.

Tesislere yada işletmeler için temizlik ipuçları aşağıda verilmiştir.

Yiyecek ve İçecek İşletmeleri: Gıda üretimi söz konusu olduğunda, üretim sırasında, ambalajlama sırasında, nakliye sırasında yerlere gıdaların dökülmesi sık sık yaşanmaktadır. Bu yenilebilir gıda ürünleri böcekleri ve haşereleri işletmenize çekmektedir. Dökülenleri hemen temizleyin, hasarlı ürünleri çöpe atın ve hamam böceği ve küçük sinekleri önlemek için yer süzgeçlerini düzenli olarak sterilize edin.

Sağlık İşletmeleri: Sağlık işletmeleri müşterileri açısından temizliğe daha önem vermelidir. Hasta bireyler mikropları sağlıklı bireylere oranla daha hızlı kapmaktadır. İşletmenizdeki yemekhaneleri, hasta odalarını, lavaboları düzenli olarak temizleyin. Profesyonel ilaçlama uzmanlarından dezenfeksiyon hizmeti alın.

Lojistik: Gönderiler, kargolar sırasında böceklerin ve zararlıların konteynırlara sızma ihtimali yüksek olmaktadır. Gönderiler tesisinize geldiği zaman, gönderileri inceleyin ve temiz koşullarda depolandığından emin olun. Konteynırları ve yüzeyleri düzenli olarak süpürün ve silin, her hangi bir dökülme olduğu zaman ortamı hemen temizleyin.

Konaklama İşletmeleri: İnsanlarla iç içe olan oteller, moteller, pansiyonlar odalarını ve ortak alanları temiz tutmak zorundadır. Bu işletmelerdeki havalandırma boşlukları düzenli olarak temizlenmelidir. Çöpler hemen boşaltılmalı, çöp kutuları belirli zamanlarda temizlenmeli , yerler uygun hijyenik maddelerle silinmelidir.

Haşere, böcek, kemirgen ve diğer zararlıların tesislere girişinin engellenmesi, tesislerin zararlı istilalarından arındırılması ve istila sonrası temizlik hizmetlerimiz ile işyerinizde de yanınızdayız. Sizlere sunduğumuz hizmetler;

Yer ve Drenaj Temizleme: Yer süzgeçleri genellikle yiyecek, yağ ve diğer organik maddelerin neden olduğu keskin kokulara sebep olmaktadır. Uygun kimyasal maddeleri kullanara kötü kokuları yok etmekteyiz ve bu alanlara giren haşereleri ortadan kaldırmaktayız.

Lavabo, Banyo ve Tuvalet Temizleme: İşletmelerdeki tuvaletler ve banyolar gün içinde çok sık kullanılmaktadır. Düzenli temizlenmeyen lavabolar, tuvaletler ve banyolar kötü kokulara ve sağlıksız koşulların oluşmasına neden olmaktadır.  Kullandığımız kimyasala ürünlerle bu alanlardaki kireçlenmenin önüne geçeriz ve mikropları ve bakterileri bu alanlardan temizleriz.

Koku Giderici: Çöp kutuları içine atılan maddelerden dolayı kötü kokulara sebep olmakta ve haşereleri kendine çekmektedir. Kullandığımız ürünler ile kötü kokuların olduğu yerlerdeki rahatsız edici kokuları ortadan kaldırmaktayız.

Havalandırma Temizleme: Haşereler, böcekler ve diğer zararlılar havalandırmalardan işletmelerinize girebilmekte yada buralarda yuva yaparak soluduğunuz havayı artıkları yoluyla kirletmektedir. Havalandırma temizleme işlemleri ile zararlıların buralara yuva yapmasını engellemekte ve yuva yapan zararlıların buraları terk etmesini sağlamaktayız.

Dezenfeksiyon İşlemlerinin Uygulandığı Ortamlar

Dezenfeksiyon işlemleri evlerde veya işletmelerde zararlılara karşı önlem almayı, oluşan istila sonrasında bu ortamların temizlenmesini içermektedir. Bu işlemler her ortamda rahatlıkla uygulanmaktadır.

İşyerleri, fabrikalar, ofisler

Depolama alanları ve konteynırlar

Evlerin ve işyerlerin bodrum ve teras katları

Yiyecek ve içecek işletmeleri

Konaklama işletmeleri

Eğitim kurumları

Sağlık işletmeleri

Siteler ve apartmanlar

Evler ve çiftlik evleri

Dezenfeksiyon, hijyen temizlik ve haşere kontrolü ile ilgili sık sorulan sorular

S: Zararlılarla mücadelede kullandığını ürünler güvenli mi?

C: İlaçlama şirketinde kullandığımız her ürün onaylıdır. İlgili makamlarca onaylanmış kimyasal ilaçları ve hijyen temizlik maddelerini kullanmaktayız. Kullandığımız maddeler alerjilere yol açmamakta, çocuklara ve evcil hayvanlara zarar vermemektedir.

S: Dezenfeksiyon işlemi ne kadar sürmektedir?

C: Bu işlem mekanın büyüklüğüne ve hijyen temizlik hizmetinin yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizi aradığınız zaman uzmanlarımız bulunduğunuz ortamı inceleyerek sizlere tahmini bir süre vermektedir.

S: İşyerlerine de dezenfeksiyon Hizmeti sunuyor musunuz?

C: Hastane, otel, restoran, okul, siteler ve bütün işletme ve mekanlara dezenfeksiyon işlemlerini uygulamaktayız. Kalabalık uzman ekibimiz sayesinde büyük alanları bile kısa süre içerisinde dezenfekte etmekteyiz.

S: Mülklerin dış mekanlarına da dezenfeksiyon işlemi yapıyor musunuz?

C: Dezenfeksiyon işlemlerini açık havadaki mekanlara da uygulamaktayız. Ulaşılması zor olan çatılara uzmanlarımız merdiven kullanarak ulaşmakta ve basınçlı spreyleme yoluyla çatıları dezenfekte etmektedir. İşletmelerin yada evlerin bahçelerine de bu işlemleri uygulamaktayız.

S: Dezenfeksiyon işlemleri sırasında hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

A: Uzmanınız, ilaçlama için sis makinelerini ve sprey ilaçlama makinelerini kullanmaktadır. Hijyen temizlik sırasında ise mikrop öldürücü deterjanlar kullanılmaktadır. Tüm bu işlemler sırasında uzmanlarımız tulum giymekte ve maskelerini takmaktadır.

S: Dezenfeksiyon işlemini ne zaman uyguluyorsunuz?

C: Hafta sonları ve resmi tatil günleri de dahil olmak üzere, bizden randevu aldığınız zaman bu işlemleri uygulamaktayız.  Müşteri desteğimiz günün her saati mevcuttur. Bizi her zaman arayabilirsiniz.

Ayzer ilaçlama; Profesyonel ekiplerimizden dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti

0532 715 2029

0 312 212 07 24

Yada iletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Buraya tıklayarak bize ulaşın.

DİĞER HABERLER
Hemen Ara Otel Tekstili antalya escort sakarya escort mersin escort gaziantep escort diyarbakir escort manisa escort bursa escort kayseri escort tekirdağ escort ankara escort adana escort ad?yaman escort afyon escort> ağrı escort ayd?n escort balıkesir escort çanakkale escort çorum escort denizli escort elaz?? escort erzurum escort eskişehir escort hatay escort istanbul escort izmir escort kocaeli escort konya escort kütahya escort malatya escort mardin escort muğla escort ordu escort samsun escort sivas escort tokat escort trabzon escort urfa escort van escort zonguldak escort batman escort şırnak escort osmaniye escort giresun escort ?sparta escort aksaray escort yozgat escort edirne escort düzce escort kastamonu escort uşak escort niğde escort rize escort amasya escort bolu escort alanya escort buca escort bornova escort izmit escort gebze escort fethiye escort bodrum escort manavgat escort alsancak escort kızılay escort eryaman escort sincan escort çorlu escort adana escort